Zapraszam do kontaktu:


Warszawa ul. Mickiewicza 32 m 5  na 1 piętrze
(wejście od ul. Kniaźnina)
mail: pracowniamindfulness@gmail.com
tel: 883755519Nauczyciel prowadzący

CEZARY SKURA, 49 lat.  Jest psychologiem społecznym, psychologiem twórczości, absolwentem Uniwersytetu SWPS (także specjalność psychoterapia).  Absolwent programu pomocy psychologicznej, letniej szkoły psychoterapeutów Gestalt oraz profesjonalnej szkoły psychoterapeutów i trenerów grupowych w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie.

Ukończył drugą edycję szkolenia nauczycielskiego dla trenerów/nauczycieli MBSR/MBCT, według programu The Institute for Mindfulness-Based Approaches w Niemczech. Jest członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Mindfulness, a także członkiem zarządu Polskiego Stowarzyszenia
Nauczycieli MBSR/MBCT. Nieustannie uczy się i dokształca oraz superwizuje. Uczestniczy co rok w kilkudniowych odosobnieniach medytacyjnych pod okiem wybitnych mistrzów medytacji i nauczycieli zachodnich. Uważnością, psychologią, psychoterapią, medytacją, czy szeroko pojętym samorozwojem zajmuje się ponad 22 lat. Ponad 13 lat doświadczenia w działalności szkoleniowej, pracy warsztatowej, kursach, sesjach indywidualnych, prowadzeniu grup.
 
Prowadzi kursy, szkolenia, warsztaty i sesje indywidualne, dla dorosłych i młodzieży. Pracuje także z firmami, szkoli specjalistów (np. lekarzy, terapeutów, pracowników socjalnych, nauczycieli). Ukończył szkolenia specjalistyczne w zakresie pracy z grupami, psychoterapii grupowej, analizy transakcyjnej, pracy ze snem w wymiarze terapeutycznym i rozwojowym, pracy poprzez ciało, cyklu energetycznego Zinkera, podstaw terapii systemowej, psychodynamicznej, poznawczo-behawioralnej, pracy z parą, pracy ze stresem, psychodramy, pracy z traumą i inne. Ukończył fakultet w zakresie podstaw psychologii transpersonalnej z Wojciechem Eichelbergerem.

Współpracuje od wielu lat z Uniwersytetem SWPS, Instytutem Uważności i Psychoterapii, Warszawską Grupą Psychologiczną, fundacją Etoh.

Dyplomowany masażysta w zakresie różnych forma masażu oraz podstaw akupresury. Ma za sobą podstawowy kurs systemu Shiatsu oraz kurs doszkalający u Ewy Tarasewicz i Ani Litkie.
 
Prowadzi obecnie 6 edycję treningu uważności Mindfulness i współczucia Compassion w ramach studiów podyplomowych na uniwersytecie SWPS. Współprowadził pierwszy w Polsce projekt „Mindfulness i akceptacja w zmianie zachowania” na tej uczelni, dwie edycje warsztatów otwartych w ramach koła naukowego Uniwersytetu SWPS oraz Strefy Psyche. Obecnie także kierownik praktyk dla studentów wydziałów psychologii, w zakresie uważności i współczucia na Uniwersytecie SWPS.

Ma na swoim koncie ponad 120 edycji kursów 8-tygodniowych MBSR, szereg warsztatów, sesji indywidualnych, programów autorskich.
 
Jest także zaangażowany w praktykę medytacji w linii buddyzmu tybetańskiego Bon i przez 10 lat prowadził warszawski ośrodek w tej tradycji z ramienia Tenzina wandala Rinpoche, gdzie był instruktorem medytacji, pracy z oddechem i innych metod wywodzących się z tej bogatej tradycji. Prowadził regularne zajęcia medytacyjne w ramach tego ośrodka, organizował warsztaty, kursy i imprezy związane z praktyką medytacji, metodami pracy z oddechem i innymi zręcznymi środkami pomagającymi radzić sobie z problemami oraz skutecznie się rozwijać. Jest uczniem Tenzina Wangyala Rinpoche, który jest jego głównym nauczycielem, choć nieustannie uczy się także od innych.
 
Ceni sobie równowagę w życiu, spokój, szeroko pojęty rozwój osobisty i poczucie humoru. Uwielbia jazdę na rowerze górskim, interesuje się także
sztukami walki, ćwiczy jogę, uwielbia muzykę, przyrodę, amatorską fotografię i wszystko co lata. Od wielu lat w związku z Ewą i  tata 6 letniej Niny.Komentarze uczestników poprzednich kursów, oraz poniżej opinie innych uczestników i zrealizowane projekty:

"Trening Mindfulness spadł na mnie znienacka, ale pozwolił mi dostrzec świat bez sprzeciwu, po prostu taki jaki jest. Nauczyłam się żyć bardziej świadomie. Dał mi odwagę aby uczynić się otwartą dla swych pragnień, z większą akceptacją dla siebie i wszystkich wokół. Wielka w tym zasługa Czarka jako wspaniałego trenera z ogromną wiedzą, doświadczeniem, życzliwym wszystkim i w pełni oddanym swej pracy. Po zajęciach zawsze pozostaję z głęboką refleksją i z radością w sercu tam wracam."

Czarek posiada ogromną wiedzę która potrafi przekazać innym i ułatwić im życie. Fascynuje mnie również wiarygodność tego człowieka który sam praktykuje i wie do czego i dlaczego chce pokazywać uczestnikom zajęć ta stronę życia. Wiele przekazanych informacji pozwala uczestnikom na sprawne odnalezienie klucza do często zamkniętych drzwi.

Warsztaty z Cezarym były jedynymi z najlepszych na jakich byłam w życiu (a było tego wiele ;)). Naprawdę fantastyczny czas :) , wielka szkoda, że tak krótko.

Polecam zajęcia z Czarkiem gdyż jest człowiekiem spokojnym i u ważnym na otaczającą nas rzeczywistość oraz sposób myślenia.
Doceniam uchwycone momenty z życia w fotografiach które publikuje oraz w nagraniach muzycznych przyrody którymi się dzieli.

Bardzo miły prowadzący, rzeczowy, konkretny, mówiący z sensem, sympatyczny, przyjemny w odbiorze. U tego prowadzącego można skorzystać z jego wiedzy, bez napinania się i zmuszania się. Potrafi nawiązać kontakt z początkującym kursantem, nie zarzuca zbyt zaawansowaną wiedzą.

Świetny prowadzący, posiada bardzo ciekawą wiedzę, którą chętnie się dzieli. Bardzo otwarty i przyjazny, potrafi trafnie odpowiedzieć na pytania i wątpliwości uczestników.

Podobało mi się otwarte podejście prowadzącego, cierpliwość, zrozumienie potrzeb kursantów, elastyczność, konsekwencja, łagodność

Prowadzisz fantastycznie, uwielbiam Twoje medytacje.

Pracownia Mindfulness to niepozorne miejsce wypełnione ogromną dozą pozytywnej energii. Zajęcia prowadzone są bez sztucznego zadęcia i dalekie są od sekciarstwa. Jest naturalnie, swobodnie, z dystansem i sporą dawką poczucia humoru.

Prowadzący ma dużą wiedzę na temat medytacji i Mindfulness i chętnie dzieli się zarówno tą wiedzą, jak i osobistym doświadczeniem. Jego wykształcenie i znajomość warsztatu dają poczucie bezpieczeństwa (i nadziei, że w sytuacji gdyby pojawiły się jakieś trudne doświadczenia będzie wiedział jak zareagować).

Dzięki treningom uważności mam znacznie więcej akceptacji i łagodności dla siebie i innych. Z większym spokojem podchodzę do tego, co mi się przydarza. Zyskałam większy wgląd w siebie i lepszą świadomość myśli i emocji, które mi towarzyszą.

Polecam wszystkim tym, którzy chcieliby spróbować i sprawdzić jaki wpływ może mieć na nich Mindfulness i tym, którzy by się zmobilizować do praktyki potrzebują energii grupy.

Praktyka uważności z Czarkiem pokazała mi jak szybko można odnaleźć spokój. Nauczyła na tyle wysterować myśli że technicznie w sytuacjach kryzysowych potrafię znaleźć balans. Łatwiej, spokojniej potrafię znaleźć rozwiązania i podejmować trudne decyzję.


Niektóre zrealizowane przeze mnie projekty:

- Ponad 120 edycji 8 tygodniowego, grupowego treningu redukcji stresu opartego na uważności MBSR, w Warszawie i Poznaniu.

- Indywidualna forma kursu 8 tygodniowego Mindfulness MBSR - kilka procesów

- Warsztat wprowadzający w praktykę uważności Mindfulness dla Szkoły liderów.

- 5 edycji 2 dniowego warsztatu wprowadzającego w teorię i praktykę uważności Mindfulness i współczucia Compassion dla Fundacji Etoch

- Współprowadziłem pierwszy w Polsce obszerny projekt „Mindfulness i akceptacja w zmianie zachowania” na Uniwersytecie SWPS, dwie edycje warsztatów otwartych w ramach koła naukowego Uniwersytetu SWPS oraz Strefy Psyche.

- Seminarium z Mindfulness i Compassion współczucia i dla pracowników telefonów zaufania i ośrodków pomocy społecznej

- Weekendowe szkolenie z podstaw uważności Mindfulness dla Centrali i szefów salonów fryzjerskich Jean Louis David

- Weekendowe szkolenie z podstaw uważności Mindfulness dla Bayer Polska

- Jednodniowe szkolenie z Mindfulness i Compassion dla pedagogów i psychologów szkolnych

- 4 edycje cyklu 3x3- godzinnych warsztatów Mniejszy stres - Redukcja stresu i radzenie sobie ze str esem (Centrum Integracji Psychicznej, program dofinansowany z Urzędu Miasta)

- 8 edycji cyklu 3x3- godzinnych warsztatów "Harmonia ciała i umysłu" (Centrum Integracji Psychicznej, program dofinansowany z Urzędu Miasta)

- 2 edycje warsztatu wprowadzającego w praktykę uważności Mindfulness i współczucia Compassion podczas konferencji "Doskonalenie metod pomagania osobom z problemami uzależnień" - dla Fundacji Etoh.

- Szereg sesji indywidualnych - Rozwój, praca, problemy osobiste i wsparcie procesu psychoterapii a uważność i Compassion

- 5 edycji wakacyjnego treningu uważności Mindfulness i współczucia Compassion dla dorosłych

- 4 edycje treningu uważności Mindfulness i współczucia Compassion dla dorosłych podczas ferii zimowych

Całodniowe szkolenie wprowadzające w teorię i praktykę Mindfulness dla pracowników firmy Bayer.

- Zorganizowane wyjazdy dla dzieci, rodzin, w tym z praktyką uważności, compassion, świadomą pracą z oddechem, ciałem, rozwojem kreatywności/twórczości.

- Wzmacniacz Kreatywny - Warsztat rozwojowy, łączący odpoczynek, relaksację, redukcję stresu, odzyskiwanie utraconych zasobów z rozwojem kreatywności, twórczości.

- Autorskie warsztaty: relaksacja w życiu, medytacja niezależna od religii, świadoma praca z oddechem.

- Szereg autorskich warsztatów z rozwijania uważności Mindfulness, współczucia Compassion, w życiu, związkach międzyludzkich, pracy, rozwoju własnym. Nauka medytacji, relaksacji, świadomej pracy z oddechem i ciałem - szereg sesji instruktażowych, warsztatów itp..

- Prowadzę warszawski ośrodek Buddyzmu tybetańskiego Bon, gdzie jestem instruktorem, prowadzę sesje, organizuję warsztaty, imprezy.


Przestrzeń pracowni: