8 tyg. Trening uważnego życia w różnych aspektach, kurs redukcji stresu

oparty na uważności Mindfulness, podejściu współczucia Compassion  oraz  psychoedukacji.


>> Nowa grupa <<

od 11 lipca 2021

 Niedziele, w godz. 18.00-21.00Zapraszam na ciekawy wyjazd wypoczynkowo-rozwojowy z Mindfulness, Compassion, medytacją, pracą z oddechem, ciałem oraz innymi ciekawymi aktywnościami, tudzież brakiem aktywności .


Dużo praktyki, ćwiczeń.


Jedzie też nami masażystka Aroma-Touch Małgorzata Krassowska.


17-22 sierpnia 2021

Miejsce:
Ośrodek medytacyjny tybetańskiej tradycji BON
Wilga - 70 km od W-wy
Miejsce ze wspaniałą energią, wykorzystywane tylko do medytacji i podobnych wydarzeń, w lesie z dużą polaną do praktyki na terenie ośrodka.

Tu lokalizacja ośrodka w google maps :
https://goo.gl/maps/xwFcnWoxPdS1fFy19

Konstruktywny i efektywny wypoczynek z rozwojem
Nauczymy się wiele, odpoczniemy głęboko, rozwiniemy się, pogłębimy wiedzę oraz własną praktykę, spotkamy się także z tymi częściami siebie, których na co dzień nie lubimy, z tym co wypieramy, a tu nadarza się okazja aby to przyjąć, spróbować zrozumieć i być może zmienić, wprowadzić inne, konstruktywne podejścia i zachowania.
Rozwiniemy i pogłębimy nasze relacje ze sobą .
Mindfulness, Compassion, aspekty medytacji - sesje prowadzone.
Także poranne sesje medytacji, oddechu, pracy z ciałem, biegi transowe, aktywności w plenerze.
Psychoedukacja, psychologia pozytywna, Gestalt.
Praca z ciałem
Praca z oddechem
Sesje głębokiej relaksacji
Relaksacyjno-medytacyjne kąpiele w dźwiękach mis tybetańskich i gongu, dzwonków Koshi i muzyki medytacyjno relaksacyjnej, serwowanej z nagłośniania przestrzennego Dolby Surround (sprzęt klasy Hi-Fi).
Uważne wyprawy po okolicy (piękne rozległe lasy, czyste jeziorko do kąpieli, w pobliżu także dzikie nabrzeża Wisły).
Plażowanie i kąpiele nad jeziorkiem "Morskie oko" nieopodal.
tu zdjęcia w google maps:
https://www.google.com/.../data=!3m8!1e2!3m6...

Praktyki, sesje na powietrzu,
Do dyspozycji duża sala medytacyjno-warsztatowa.
Wieczorne ogniska i kreatywne zabawy z wykorzystaniem ćwiczeń z treningu twórczości na wesoło oraz naszej własnej inwencji i cokolwiek nam przyjdzie do głowy .
Program i rozkład zajęć będzie dostosowany do specyfiki grupy, indywidualnych możliwości. Do negocjacji/uzgodnienia na miejscu. Bądźmy elastyczni .


Więcej szczegółów poniżej

O dbaniu o siebie
Linda Lehrhaupt


Zapisanie się na zajęcia MBSR to krok w kierunku zrobienia czegoś dla siebie. Dla wielu z nas jest to zupełnie nowe doświadczenie. Co powstrzymuje tylu z nas przed okazaniem sobie pomocy? Kiedy zadajemy to pytanie, często pojawia się inne: „Czy mam prawo zrobić coś tylko dla siebie?”. Dla wielu z nas jest to trudne pytanie. Jeśli jesteś rodzicem, to poświęcenie czasu tylko sobie oznacza rozłąkę z dziećmi. Jeśli masz wymagającą pracę, może wydawać się nie w porządku, że wychodzisz z niej wcześniej i prosisz innych, żeby cię zastąpili. Jeśli sprawujesz opiekę nad którymś ze starzejących się rodziców, możesz się martwić, że pod twoją nieobecność coś może się z nim stać.

Rzadko kwestionuje się myśl, że dbanie o siebie jest czymś niewłaściwym lub samolubnym. I w tym sensie uważność może odegrać rewolucyjną rolę w naszym życiu. Jeśli kontynuujemy praktykę, całkiem możliwe, że zaczniemy kwestionować lub poddawać refleksji sprawy, które wcześniej uważaliśmy za oczywiste. To z kolei może otworzyć przed nami świat zupełnie nowych możliwości, a także sprawić, że zaczniemy podchodzić do samych siebie z taką samą troską i uwagą, jaką okazujemy innym.

Ważnym aspektem samoopieki jest zrozumienie, że najważniejszym elementem niezbędnym do faktycznej jej realizacji jest nasza gotowość do przejawienia inicjatywy. Jakże często, zwłaszcza jeśli doświadczyliśmy szeregu uciążliwych przeciwności, wpadamy w bierność i przestajemy się angażować, czekając na interwencję kogoś lub czegoś z zewnątrz. Dbałość o własny dobrostan tak naprawdę wiąże się z przyjęciem zaproszenia od własnego ciała, umysłu i serca, aby wciąż odnawiać z nimi kontakt, słucha

uważnie, rozpoznawać wszelkie wysyłane do nas „komunikaty” i odpowiednio na nie odpowiadać. Zwrócenie uwagi, że mamy spięte barki, i rozciągnięcie ich stanowi odzew na impuls podobny do tego, który skłania nas do zażycia kolejnej dawki lekarstwa, udania się na odkładane od dawna badanie kontrolne lub porozmawiania z kimś o istniejącym konflikcie.

Samoopieka oznacza wyczulenie na własne potrzeby. A ponieważ jedną z najtrudniejszych rzeczy dla wielu z nas jest nie tylko rozpoznanie, kiedy sami potrzebujemy troski, ale także okazanie jej sobie, więc uważność jako praktyka, która pomaga nam zauważa

, kiedy sami powinniśmy się życzliwie sobą zająć, jest dla nas głęboko odżywcza.Źródło: Linda Lehrhaupt, Petra Meibert Mindfulness-Based Stress Reduction: The MBSR Program for Enhancing

Health and Vitality

MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) to program redukcji stresu opracowany w latach 70-tych XX wieku przez prof. Jona Kabat-Zinna w klinice leczenia stresu na uniwersytecie medycznym w Massachusetts, USA. Program był wszechstronnie i wielokrotnie badany pod względem jego skuteczności i sukcesywnie dopracowywany, aby przyjąć obecny kształt i chwili obecnej objęty jest prawem autorskim oraz może być prowadzony tylko przez certyfikowanych nauczycieli którzy przeszli proces szkolenia nauczycielskiego i mają za sobą dłuższe doświadczenie.

Praca w trakcie warsztatu polega na cotygodniowych spotkaniach grupowych prowadzonych przez trenera oraz indywidualnej pracy w domu.

Ćwiczymy obserwację oddechu, ciała, umiejętność bycia w chwili obecnej w różnorodnych sytuacjach życiowych, radzenia sobie w trudnych i stresujących momentach w życiu, a także w relacjach z ludźmi i w relacji do samego siebie. W programie znajduje się także łagodna forma uważnej pracy z ciałem. Rozwijamy uważność poprzez ciało w różnorodnych sytuacjach.

Spotkania odbywają się raz w tygodniu przez 8 tygodni i trwają ok. 3 h. W połowie kursu jest Dzień Uważności (zwykle w weekend), w trakcie którego praktykujemy różne formy praktyki uważności (mindfulness) oraz wymieniamy się doświadczeniami. Jest to pogłębiona i bardziej intensywna praktyka, która odbywa się w ciszy, z prowadzeniem przez nauczyciela. Dopiero pod koniec dnia uważności, wymieniamy się doświadczeniami, omawiamy je, dociekamy istoty doświadczenia.

Każdy uczestnik otrzymuje dostęp do nagrań audio, z sesjami prowadzonymi przez nauczyciela, do praktyki domowej oraz materiały szkoleniowe i materiały dodatkowe na mail. Nauczyciel dostępny pod mailem i telefonem przez cały okres kursu.


Czego uczymy się dzięki praktyce uważności?

– procesu aktywnego skupiania uwagi
– doświadczania poczucia własnej skuteczności
– postawy aktywnej w przeciwieństwie do pasywnej
– konstruktywnego radzenia sobie z problemami
– wyrabiania w sobie nieosądzającej i akceptującej postawy
– żywego kontaktu z doświadczaniem rzeczywistości w teraz
– uważnego radzenia sobie z trudnymi emocjami, bólem fizycznym i emocjonalnym
– przeciwdziałania rozproszeniu umysłu
– wzmacniania siły koncentracji
– dostępu do postawy cechującej się bezstronnością, spokojem i wewnętrzną stabilnością


Jakie cechy wyrabia się przez uważność?

– tolerancja emocjonalna – spostrzegawczość
– samorefleksja (uzmysławianie sobie tego, co robimy)
– współczucie
– zdolność do wyciszania zamętu w umyśle
– jasność umysłu
– pewność siebie i odwaga
– świeżość i elastyczność
– wolność od osądzania siebie
– ufność
– postawa akceptacji i nieosądzania


Jakie są ogólne zasady działania uważności?

Polepszenie umiejętności uświadamiania sobie procesów automatycznych, dziejących się poza naszym wpływem, na przykład niektórych emocji lub wzorców zachowania zniesienie automatycznych sposobów reagowania na rzecz bardziej świadomych zachowań, odczuwania i wzorców myślenia. Można odczuć jakiś impuls i umieć powstrzymać przymus działania pod jego wpływem.

Na podstawie tekstu Petry Meibert – psycholożki i naturoterapeutki, wicedyrektorki IMA (The Institute for Mindfulness-Based Approaches)


Ten oryginalny 8-tygodniowy kurs uczy metod i dostarcza narzędzi skutecznego radzenia sobie ze stresem w życiu, obniża ogólne napięcie psychofizyczne organizmu, zwiększa poziom pozytywnych emocji poprzez rozwój odpowiednich sieci neuronalnych w naszym mózgu i znacznie podnosi jakość życia. Podczas programu uczymy się także akceptacji dla samych siebie i świata wokół oraz rozwijamy postawę łagodności i współczucia.
To odkrywanie własnego potencjału, piękna w sobie ale też odwaga do ujrzenia swoich ciemnych stron. Zaakceptowanie własnych ciemnych i jasnych aspektów, niesie ze sobą zgodę, spokój i równowagę dla naszego życia. To tak jakby powrócić do natury siebie, czy poczuć jej więcej niż czujemy teraz. Na tym kursie idziemy w stronę równowagi między mądrością a miłością. Dzięki rozwojowi uważności i współczucia odnajdujemy balans i drogę środka, aby poczuć zdrową równowagę, lekkość oraz energię do działania i kochania

Jak to wygląda:

Spotkania odbywają się raz w tygodniu przez 8 tygodni i trwają ok. 3 h. Pod koniec kursu jest Dzień Uważności (zwykle w weekend), w trakcie którego praktykujemy różne formy praktyki uważności (mindfulness) oraz wymieniamy się doświadczeniami. Jest to pogłębiona i bardziej intensywna praktyka, która odbywa się w ciszy, z prowadzeniem przez nauczyciela. Dopiero pod koniec dnia uważności, wymieniamy się doświadczeniami, omawiamy je, dociekamy istoty doświadczenia.
Każdy uczestnik otrzymuje dostęp do nagrań audio, z sesjami prowadzonymi przez nauczyciela, do praktyki domowej oraz materiały szkoleniowe i materiały dodatkowe na mail. Nauczyciel dostępny pod mailem i telefonem przez cały okres kursu.


od 11  lipca 2021, niedziele w godz. 18.00-21.00
oraz 2 grupa także w niedzile od 15 do 17.45


Cena kursu: 1100 zł - 20% wsparcia w pandemii = 880
Jeśli jesteś w jeszcze trudniejszej sytuacji materialnej a masz dużą motywację do praktyki, skontaktuj się ze mną, zapytaj o zniżki. Wspieramy mniej zamożne osoby, pomagamy

Gdzie:

>>Na żywo:
Sala warsztatowa pracowni uważnego życia ze współczuciem.
W-wa ul. Towarowa 22, wejście A biura, lokal A16 na 1 piętrze.
Obok stacji metra Rondo Daszyńskiego.

>>Online:
Wirtualna sala warsztatowa, z możliwością interakcji w czasie rzeczywistym, na platformie ZOOM, narzędzia warsztatowe w tym programie umożliwiają pracę w grupkach i w parach.
Uwaga! Konieczna jest konsultacja wstępna.

Proszę w tym celu o kontakt 883 755 519

Link do opisu programu MBSR i badania na stronie Polskiego Towarzystwa Mindfulness, tu: 
http://mindfulness.com.pl/mindfulness/mbsr/


Komentarze uczestników poprzednich kursów, oraz poniżej opinie innych uczestników:

"Trening Mindfulness spadł na mnie znienacka, ale pozwolił mi dostrzec świat bez sprzeciwu, po prostu taki jaki jest. Nauczyłam się żyć bardziej świadomie. Dał mi odwagę aby uczynić się otwartą dla swych pragnień, z większą akceptacją dla siebie i wszystkich wokół. Wielka w tym zasługa Czarka jako wspaniałego trenera z ogromną wiedzą, doświadczeniem, życzliwym wszystkim i w pełni oddanym swej pracy. Po zajęciach zawsze pozostaję z głęboką refleksją i z radością w sercu tam wracam."

"Czarek posiada ogromną wiedzę która potrafi przekazać innym i ułatwić im życie. Fascynuje mnie również wiarygodność tego człowieka który sam praktykuje i wie do czego i dlaczego chce pokazywać uczestnikom zajęć ta stronę życia. Wiele przekazanych informacji pozwala uczestnikom na sprawne odnalezienie klucza do często zamkniętych drzwi."

"Warsztaty z Cezarym były jedynymi z najlepszych na jakich byłam w życiu (a było tego wiele ;)). Naprawdę fantastyczny czas , wielka szkoda, że tak krótko."

"Polecam zajęcia z Czarkiem gdyż jest człowiekiem spokojnym i uważnym na otaczającą nas rzeczywistość oraz sposób myślenia.
Doceniam uchwycone momenty z życia w fotografiach które publikuje oraz w nagraniach muzycznych przyrody którymi się dzieli."
"Bardzo miły prowadzący, rzeczowy, konkretny, mówiący z sensem, sympatyczny, przyjemny w odbiorze. U tego prowadzącego można skorzystać z jego wiedzy, bez napinania się i zmuszania się. Potrafi nawiązać kontakt z początkującym kursantem, nie zarzuca zbyt zaawansowaną wiedzą."

"Świetny prowadzący, posiada bardzo ciekawą wiedzę, którą chętnie się dzieli. Bardzo otwarty i przyjazny, potrafi trafnie odpowiedzieć na pytania i wątpliwości uczestników."

"Podobało mi się otwarte podejście prowadzącego, cierpliwość, zrozumienie potrzeb kursantów, elastyczność, konsekwencja, łagodność"

"Prowadzisz fantastycznie, uwielbiam Twoje medytacje".

"Pracownia Mindfulness to niepozorne miejsce wypełnione ogromną dozą pozytywnej energii. Zajęcia prowadzone są bez sztucznego zadęcia i dalekie są od sekciarstwa. Jest naturalnie, swobodnie, z dystansem i sporą dawką poczucia humoru."

"Prowadzący ma dużą wiedzę na temat medytacji i Mindfulness i chętnie dzieli się zarówno tą wiedzą, jak i osobistym doświadczeniem. Jego wykształcenie i znajomość warsztatu dają poczucie bezpieczeństwa (i nadziei, że w sytuacji gdyby pojawiły się jakieś trudne doświadczenia będzie wiedział jak zareagować)."

"Dzięki treningom uważności mam znacznie więcej akceptacji i łagodności dla siebie i innych. Z większym spokojem podchodzę do tego, co mi się przydarza. Zyskałam większy wgląd w siebie i lepszą świadomość myśli i emocji, które mi towarzyszą."
"Polecam wszystkim tym, którzy chcieliby spróbować i sprawdzić jaki wpływ może mieć na nich Mindfulness i tym, którzy by się zmobilizować do praktyki potrzebują energii grupy."

"Praktyka uważności z Czarkiem pokazała mi jak szybko można odnaleźć spokój. Nauczyła na tyle wysterować myśli że technicznie w sytuacjach kryzysowych potrafię znaleźć balans. Łatwiej, spokojniej potrafię znaleźć rozwiązania i podejmować trudne decyzję."Zapraszam na ciekawy wyjazd wypoczynkowo-rozwojowy z Mindfulness, Compassion, medytacją, pracą z oddechem, ciałem oraz innymi ciekawymi aktywnościami, tudzież brakiem aktywności .


Dużo praktyki, ćwiczeń.

Jedzie też nami masażystka Aroma-Touch Małgorzata Krassowska.

17-22 sierpnia 2021

Miejsce:
Ośrodek medytacyjny tybetańskiej tradycji BON
Wilga - 70 km od W-wy
Miejsce ze wspaniałą energią, wykorzystywane tylko do medytacji i podobnych wydarzeń, w lesie z dużą polaną do praktyki na terenie ośrodka.

Tu lokalizacja ośrodka w google maps :
https://goo.gl/maps/xwFcnWoxPdS1fFy19

Konstruktywny i efektywny wypoczynek z rozwojem
Nauczymy się wiele, odpoczniemy głęboko, rozwiniemy się, pogłębimy wiedzę oraz własną praktykę, spotkamy się także z tymi częściami siebie, których na co dzień nie lubimy, z tym co wypieramy, a tu nadarza się okazja aby to przyjąć, spróbować zrozumieć i być może zmienić, wprowadzić inne, konstruktywne podejścia i zachowania.
Rozwiniemy i pogłębimy nasze relacje ze sobą .
Mindfulness, Compassion, aspekty medytacji - sesje prowadzone.
Także poranne sesje medytacji, oddechu, pracy z ciałem, biegi transowe, aktywności w plenerze.
Psychoedukacja, psychologia pozytywna, Gestalt.
Praca z ciałem
Praca z oddechem
Sesje głębokiej relaksacji
Relaksacyjno-medytacyjne kąpiele w dźwiękach mis tybetańskich i gongu, dzwonków Koshi i muzyki medytacyjno relaksacyjnej, serwowanej z nagłośniania przestrzennego Dolby Surround (sprzęt klasy Hi-Fi).
Uważne wyprawy po okolicy (piękne rozległe lasy, czyste jeziorko do kąpieli, w pobliżu także dzikie nabrzeża Wisły).
Plażowanie i kąpiele nad jeziorkiem "Morskie oko" nieopodal.
tu zdjęcia w google maps:
https://www.google.com/.../data=!3m8!1e2!3m6...

Praktyki, sesje na powietrzu,
Do dyspozycji duża sala medytacyjno-warsztatowa.
Wieczorne ogniska i kreatywne zabawy z wykorzystaniem ćwiczeń z treningu twórczości na wesoło oraz naszej własnej inwencji i cokolwiek nam przyjdzie do głowy .
Program i rozkład zajęć będzie dostosowany do specyfiki grupy, indywidualnych możliwości. Do negocjacji/uzgodnienia na miejscu. Bądźmy elastyczni .
--------------------------------------
W programie dobrowolnych zajęć:
-------------------------------------
Zajęcia z uważności Mindfulness, współczucia Compassion, aspektów medytacji. Przejdziemy solidny trening uważnego życia ze współczuciem, będziemy studiowali aspekty medytacji.
Przejdziemy trening świadomego kierowania uwagą, skupienia, koncentracji, uspokojenia umysłu, budowania trwałego spokoju wewnętrznego.
Będziemy studiowali i praktykowali współczucie w równowadze z rozwijaniem samoświadomości.
Postudiujemy i wprowadzimy do praktyki, życia takie aspekty jak: otwartość, cierpliwość, mądrość, szczodrość, nieustraszoność, poczucie humoru, koncentracja, oddanie, niedziałanie, medytacja w akcji, nieprzywiązywanie się, radosny wysiłek, postawę pełną ciepła, współczucia, miłości.
Poznamy tzw. paramity czyli szlachetne, wyzwalające działania, koncepcje 8 świadomości, 5 mądrości, 3 trucizn umysłu, 3 bram czy poziomów świadomości Hawkinsa.
Będziemy uczyli się synchronizacji ciała i umysłu
Poznamy szczegółowo przeszkody w rozwoju, medytacji.
Poznamy i popraktykujemy podstawy ścieżki samowyzwolenia.
Zredukujemy stres, uzupełnimy siły witalne, pouczymy się jak konstruktywnie obcować z emocjami, rozwiniemy świadomość emocji, porozmawiamy o tym jak wzbudzać, tworzyć emocje z grupy tych przyjemnych, jednocześnie zwracając uwagę na równowagę, współczucie, i zdrowy rozsądek, przytomną obecność aby nie stracić jasnego oglądu.
Zajęcia ze świadomej pracy z oddechem (poznasz cenne techniki równoważące, oczyszczające i energetyzujące, pomagające także medytować i rozwijać się. Aspekty pracy z oddechem - wpływ świadomego oddechu i pracy z oddechem na równowagę psychofizyczną, zdrowie, samoregulację, relaksację, aspekt uzdrawiający, i inne.
5 medytacyjnych ćwiczeń Tsa Lung, 9 oddechów oczyszczających - codzienne sesje, które mocno nas wesprą w procesie
Uważna, medytacyjna praca z ciałem - ćwiczenia, rozciąganie, ćwiczenia na kręgosłup, mięśnie postawy. Uważna, medytacyjna praca z ciałem, zsynchronizowana z rytmem oddechu, uważna joga, rozciąganie, bieg transowy i inne.
Zajęcia z głębokiej relaksacji - techniki relaksacji i głębokie medytacyjne niedziałanie.
Relaksacja, obszary zastosowań - czym jest głęboka praktyka relaksacji i jak wprowadzać ją do sytuacji codziennych
Nauka medytacji i wprowadzania medytacyjnego podejścia do różnych aspektów życia. Integracja uważności, współczucia, medytacji z codziennym życiem - konkretne tematyczne zajęcia.
Kąpiele relaksacyjno-medytacyjne w uzdrawiających dźwiękach mis, gongu i muzyce ambient, medytacyjnej, relaksacyjnej.
Medytacje z dźwiękiem i mantrami.
Teoria i praktyka uważności Mindfulness oraz Compassion, obszary zastosowań, praktyka na co dzień, efekty zdrowotne, terapeutyczne, uzdrawiające, poprawa jakości życia.
Źródła, historia, ewolucja, obszary zastosowań podejść Mindfulness i Compassion, wyjaśnienia źródeł podejść, praktyk.
Problematyka świadomości i samoświadomości
Umysł a natura umysłu - rozróżnienie i konsekwencje praktyki
- Specjalistyczna praktyka 9 stopniowa, pomagająca rozróżnić umysł od natury umysłu.
Teoria i praktyka medytacji - uniwersalna praktyka niezależna od tradycji
Uważna i współczująca praca z ciałem
W aspekcie pracy z ciałem, zajmiemy się teorią i praktyką uważnej pracy w tym obszarze, uważnością w ruchu, świadomością własnych granic oraz łagodnym współczującym podejściem do ciała. Poznamy ćwiczenia rozluźniające, rozciągające, wzmacniające i profilaktyczne, na kręgosłup, mięśnie postawy.
Relaksacja, obszary zastosowań - czym jest głęboka praktyka relaksacji i jak wprowadzać ją do sytuacji codziennych
Przewiduję po uzyskaniu zgody grupy dzień uważności w ciszy, który jest formą praktyki pogłębionej i pięknym doświadczeniem bycia bardzo blisko i głęboką ze sobą - Z prowadzeniem przez nauczyciela
Możliwe wieczorne projekcje ciekawych filmów - zabieram projektor.
Zajęcia są dobrowolne, każdy bierze udział tyle ile potrzebuje.
------------
Na miejscu:
------------
Kąpielisko 500 m od ośrodka
piękne tereny do spacerów w lesie, przestrzenie w drodze do jeziorka, po drodze stawy, dzikie tereny do spacerów wzdłuż rzeki Wisła i inne.
-------------------------
Zakwaterowanie i koszty:
-------------------------
Odpłatność za zajęcia:
80 zł za dzień jeśli bierzesz udział w minimum 4 dniach
100zł za dzień jeśli jesteś na 1, 2 lub 3 dni.
>>Zakwaterowanie<<:
W pięknej przestrzeni ośrodka, w odnowionych domkach (pokoje 2,3,4 osobowe z łazienkami.
Możliwość nocowania pod namiotem na terenie ośrodka.
>>Odpłatność za noclegi<<:
70 zł - za noc w domku
30 zł - za nocowanie pod namiotem
Do dyspozycji także całkowicie nowo zbudowane prysznice:
4x prysznice męskie + 2 wc
5x prysznice damskie + 2 wc
>>Wyżywienie:
Wyżywienie całodzienne w pakiecie - śniadanie, obiad, kolacja - (mięsne lub wegetariańskie lub wegańskie do wyboru) - 60 zł
Możliwe inne opcje - bar jest 50 m od ośrodka, a w okolicach inne miejsca gdzie można coś zjeść.
Uwaga! Jeśli nie możesz być na całości po uzgodnieniu możesz uczestniczyć w części.
Informacje i zgłoszenia: pracowniamindfulness@gmail.com oraz tel: 883755519
Miejsce na wyjeździe rezerwuje wpłata zaliczki 300 zł na konto podane po zgłoszeniu się na mail: pracowniamindfulness@gmail.com
----------------------------------------
Organizacja i prowadzenie zajęć:
----------------------------------------
Cezary Skura - 47 lat. Psycholog społeczny, psychoterapeuta, nauczyciel uważności, medytacji, szkoleniowiec, wykładowca.
Więcej o prowadzącym na stronie:
http://www.pracownia-mindfulness.pl
Strona www pracowni:
http://www.pracownia-mindfulness.pl
Pracownia Mindfulness i Compassion na Facebook:
https://www.facebook.com/PracowniaMindfulness/
----------------------------------------
Masaże Aroma-Touch
----------------------------------------
Małgorzata Krassowska
ink do jej strony:
https://www.facebook.com/GosiaMariaK/
---------
DOJAZD:
---------
Dojazd z Warszawy do ośrodka Cziamma Ling w Wildze (Aleja Huberta 4):
Rozkład jazdy autobusów PKS:
Są dwa rodzaje autobusów: jedne zatrzymują się w centrum Wilgii, drugie jadą do Wilgii - ośrodki wczasowe. Z centrum Wilgii do naszego ośrodka jest kilka kilometrów, dlatego lepiej wybrać autobus Wilga ośrodki wczasowe.
Należy wysiąść na przystanku Wilga - Ośrodki Wczasowe. Następnie pójść w prawo Aleją Huberta prawie do końca (około 300 metrów) aż do ośrodka (wcześniej nazwa Walter, obecnie Cziamma Ling) po lewej stronie.
Samochodem z Warszawy szosą w kierunku na Puławy ok. 60 km. Jadąc obwodnicą (czerwona linia) obok Wilgi, mijamy skrzyżowanie C (w prawo na Wilgę, w lewo na Garwolin) i D (w prawo na Wilgę, w lewo na Ośrodki Wczasowe). Następnie łukiem w prawo i w lewo aż do miejsca E gdzie za znakiem parkingu należy skręcić w lewo w leśną drogę a po ok. 200 m po prawej stronie będzie ośrodek.
mapka dojazdu:
https://www.google.com/.../data=!4m5!3m4!1s0x0...